Breaking News
Home > IELTS > IELTS Life skills

IELTS Life skills

آزمون IELTS Life Skills  چیست؟ 

از ماه آوریل ۲۰۱۵ آزمون آیلتس جدیدی با نام آیلتس Life Skills معرفی شده که مختص افرادی است که قصد دارند ویزای کشور انگلستان را بگیرند.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز در دو سطح A1 و B1 می باشد که چندان هم بالا نیست.

سطح A1: دوبخش دارد

در بخش اول شما باید در مورد یک موضوع آشنا و روزمره حرف بزنید. دربخش دوم  شما باید به یک لیسنینگ گوش کنید و به سوال ها پاسخ بدهید. در اینجا شما می توانید از لیسنینگ نت بردارید تا راحت تر بتوانید به سوال ها پاسخ بدهید. سطح A1 در حدود ۱۶ تا ۱۸ دقیقه طول می کشد.

سطح B1: دو بخش مشابه سطح A1 + بخش سوم

در سطح B1 شما سه بخش خواهید داشت که دو بخش اول آن دقیقا مشابه آزمون آیلتس لایف اسکیلز سطح A1 هستند. برای بخش سوم این سطح هم یک فعالیت گروهی طراحی می شود که دو شرکت کننده باید با هم آن را انجام بدهند. این سطح از آزمون در حدود ۲۲ دقیقه طول خواهد کشید.

آزمون شامل چه مواردی است؟ 

در این نسخه  از آیلتس مهارت های مکالمه و لیسنینگ شما در زمینه هایی مثل موضوعات روزمره مثل کار، تفریح، تحصیل، مشکلات جامعه، حمل و نقل و … با شرکت در بحث هایی سنجیده می شود. یکی از ویژگی های این آزمون  این است که شما با یک شرکت کننده دیگر در آزمون شرکت می کنید.یعنی وقتی آزمون می دهید علاوه بر ممتحن، یک شرکت کننده دیگر هم کنار شما حضور خواهد داشت. هر چند بسته به نوع آزمونی که شما می دهید ممکن است بخشی از مهارت های شما در کار گروهی با شرکت کننده دیگر هم سنجیده بشود، اما ضعف یا مهارت بالای شرکت کننده دیگر در نمره نهایی شما هیچ تاثیری نخواهد داشت و شما بر اساس عملکرد خودتان ارزیابی خواهید شد.

نمره دهی آزمون به چه صورت است؟

سیستم نمره دهی آزمون IELTS Life Skills برخلاف آزمون های آیلتس Academic و General بر اساس اعداد نیست. در آزمون لایف اسکیلز شما یا نمره Pass می گیرید و یا Fail.  یعنی فقط قبول یا رد. نتیجه آزمون هم بعد از یک هفته به شما اعلام خواهد شد.

امکان برگزاری آزمون آیلتس لایف اسکیلز IELTS Life Skills در ایرانهم بوجود آمده و دیگر نیازی نیست برای شرکت در این آزمون به کشور های همسایه بروید. در حال حاضر موسسه ایرسافام تنها برگزار کننده آزمون لایف اسکیلز است.

نمونه سوالات آزمون:

جهت دانلود نمونه سوالات اصلی آزمون بر اینجا کلیک کنید تا مستقیما به سایت آیلتس لایف اسکیلز (IELTS Life Skills) وصل شوید.

 

 

Check Also

تصحیح رایتینگ آیلتس

جهت دریافت فایل راهنما بر روی لینک زیر کلیک کنید. IELTS writing correction package – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *